Evde EEG Çekimi

Elektroensefalografi (EEG) Konu Başlıkları

Neden Evde EEG?
Özellikle bebek ve çocuklarda hastane veya muayenehane ortamına uyum zorluğu açısından EEG çekimi oldukça zordur. Sadece küçük yaşlarda değil, uyku EEG tetkiki istenmiş olan yetişkin bireylerin bir kısmı da ev dışı ortamlarda uyuma güçlüğü yaşamakta ve tetkik başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Bu durumda kişinin evinde, odasında veya alışık olduğu ortamında çekim yapmak hasta ve hasta yakınları için vazgeçilmez bir konfor oluşturmaktadır.

Kimlere yapılabilir?
EEG tetkiki istenmiş olan tüm hastalar için uygulanabilir. Özellikle; bebek ve çocuklarda, yürüme güçlüğü çeken hastalarda, yatağa bağımlı hastalarda ve hastane veya muayenehane şartlarında uyumakta güçlük çeken hastalarda konforlu bir çekim sağlanmaktadır.

Çocuk Evde EEG Çekimi

Kim yapmaktadır?
Bu konuda oldukça tecrübeli teknisyenlerimiz işlemi başarıyla gerçekleştirmektedir.

Nasıl yapılmaktadır?
Öncelikle size uygun olan saat belirlenir. Anlaşılan saatte sorumlu teknisyenimiz çekimi yaptırmak istediğiniz adrese EEG çekimi için gerekli olan donanım ile birlikte gelir. Başınıza elektrodlar bağlanır ve çekime başlanır. Elektrodların sayısı ve yerleştirme şekli hastanede uygulanan ile aynıdır.

Çekim sırasında bir takım aktivasyon yöntemleri uygulanarak tetkik sonlandırılır. Başına elektrod bağlatmayan bebek ve çocuklarda bağlama işlemi uyku sırasında yapılır.

Hangi EEG tetkikleri yapılmaktadır?
Hekiminizin istediği şekilde uyanıklık (rutin) ya da istenen saat kadar uyku-uyanıklık EEG çekimleri yapılabilmektedir. Ayrıca tüm gece ya da 24 saatlik çekimler de uygulanabilmektedir.

Çekim sonrasında EEG raporunu alabiliyor muyum?
Çekimin bitimini takiben mevcut çekim dosyanız kliniğimize gönderilir. Kliniğimizde bu konuda tecrübeli 3 Nöroloji uzmanımız tarafından konseyde değerlendirilerek raporunuz en geç ertesi gün hazırlanır. Raporunuzu dilerseniz basılı şekilde kliniğimize gelerek elden, dilerseniz de elektronik ortamda pdf formatında mail olarak temin edebilirsiniz.

Raporda EEG çekimine ait örnekler veriliyor mu?
Rapor ile beraber çekime ait örnek EEG sayfaları da verilmektedir. Ek olarak, hekiminizin tetkiki kendisinin de değerlendirmek istemesi durumunda çekim CD şeklinde tarafınıza verilebilir.

Evinizin konforunda, sevdikleriniz ile beraber, sıkıntıya girmeden EEG çekimi yaptırabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EEG Nedir? EEG Tetkiki Nasıl Yapılıyor?

Kronik migren tedavisi

Bizi takip edin.

Kronik migren tedavisi

Neuropark Online Randevu

NeuroPark Randevu ve İletişim

Bunlar da İlginizi Çekebilir

×